Octopia.sk - Záhrada na kľúč | Automatická závlaha

Služby pre developera

Komplexné záhradné služby

Spoločnosť Octopia.sk poskytuje komplexné záhradné služby pre developerov. Poskytujeme služby na kľúč, od návrhu až po realizáciu pre všetky druhy záhrad a priestorov. Naši záhradní architekti vytvoria kreatívny návrh záhrady zohľadňujúci Vaše požiadavky a rozpočet. Naši záhradníci sa postarajú o realizáciu projektu s použitím najkvalitnejších materiálov. Pozrite si naše práce na videu a dajte nám šancu ukázať Vám naše schopnosti.

Zabezpečíme Vám všetky služby potrebné k úspešnej realizácii projektu, od komunikácie s úradmi až po kompletnú realizáciu. Takže sa môžete spoľahnúť na kvalitný výsledok a úsporu času a energie.

Čo Vám vieme ponúknuť

Aký je postup prác?

Obhliadka na mieste realizácie

Ako developer, určite chcete, aby vaše projekty vyzerali čo najlepšie. My vám s tým radi pomôžeme. Navštívime vás na pozemku v termíne, ktorý sa dohodneme počas telefonickej komunikácie alebo emailu. Počas obhliadky sa nám prezradíte vaše predstavy o novej záhrade. Naši technici presne zamerajú vašu záhradu, aby sme mohli vytvoriť 3D návrh záhrady, ak to bude potrebné. Ak je vaša záhrada menšia, často nie je potrebný 3D návrh a naši technici vám poradia a ukážu fotografie, ako by mohla vaša záhrada vyzerať a spoločne sa dohodneme na vzhľade vašej novej záhrady.

Návrh a vypracovanie cenovej ponuky

Chápeme, že ako developer, máte určitú časť financií vyhradenú pre záhradné služby. Preto Vám radi vypracujeme návrh záhrady, ktorý bude zohľadňovať Vaše finančné možnosti. Avšak, ak máte presnú predstavu o tom, ako by mali záhrady vyzerať, radi vypracujeme návrh a cenovú ponuku na mieru.

Realizácia projektu

Ako developer, chcete mať istotu, že vaša záhrada bude dokonale zrealizovaná. My vám s tým radi pomôžeme. Realizácia záhrady prebieha podľa presne stanoveného plánu, ktorý sme si s vami predtým dohodli. Začíname zemnými prácami, ako odvoz zeminy alebo pridanie novej, vykopávacie práce atď. Ďalej sa postaráme o elektroinštaláciu, automatickú závlahu a všetko, čo potrebujeme ukryť pod zem. Tretia etapa zahŕňa tvorbu záhradných prvkov a vysadenie rastlín, ktoré zmenia vzhľad vašej záhrady. Posledným krokom je položenie trávnika, ktorý úplne zmení vzhľad záhrady, takže sa môžete tešiť na dokonalý výsledok.

Odovzdanie projektu

Po dokončení prác na vašom projekte vám ho rádi odovzdáme a vy si ho môžete skontrolovať, aby ste sa mohli presvedčiť o jeho kvalite. Samozrejmosťou je aj vystavenie faktúry po ukončení prác, takže sa nemusíte o nič starať. Veríme, že spolu s nami dosiahnete výborné výsledky a budete s našimi službami spokojní.

Najčastejšie otázky ohľadom záhrade na kľúč

Je tu len pár odpoveďí, ale pokiaľ ste nenašli tu svoju tak prosím nás kontakujte. Radi Vám odpovieme na Vaše otázky.
Stavebné povolenie

Na realizáciu záhrady nepotrebujete stavebné povolenie pokiaľ nechcete, aby sme vám vyhotovili základovú dosku na altánok, záhradný domček alebo oplotenie záhrady. Na oplotenie záhrady v niektorých mestách/dedinách stačí ohláška. Každá mestská časť upravuje tieto zákony vo svojom VZN.

Elektroinštalácia

Pri záhrade na kľúč odporúčame zákazníkom spraviť vonkajší rozvod elektrickej energie. Vytiahneme vám elektrické káble z rozvádzača v dome alebo priamo z hodín. Presný spôsob prevedenia prác vieme povedať až po obhliadke. Dbáme pri tom, aby sme čo najmenej zasiahli napríklad do fasády. Pri vytiahnutí elektrického kábla z hodín musíte rátať s cenou pre Západoslovenskú distribučnú za znovu zaplombovanie (cena 30€ rok 2021).

Oplotenie pozemku

Zabezpečíme pre vás oplotenie pozemku. Naším dodávateľom materiálu je Martinec M+M (kalkulačka na materiál). Každé mesto / dedina má svoje VZN a upravuje povolenú výšku plotu.

Stavebné práce

Časť stavebných prác vám dokážeme zabezpečiť sami, pri zložitejších projektoch spolupracujeme s osvedčenými stavebnými firmami. Presné informácie vám podáme až po obhliadke.

Aký zdroj vody na automatickú závlahu?

Na automatickú závlahu je dobrý každý zdroj vody. Pri niektorých postačia na záhradu 3 sekcie na zavlažovanie, pri menej výdatných zdrojoch vody bude sekcií viac.Väčší problém, ale riešiteľný, je piesok v studni, pri ktorom je potrebné rátať o niečo drahším riešením kvôli filtrácii vody.

Ako dlho trvá realizácia automatickej závlahy?

Realizácia automatickej závlahy pre štandardnú záhradu nám trvá 1 až 3 dni. Presnejší odhad vám vieme povedať až po obhliadke.

Ovplyvňuje cena kobercového trávnika jeho kvalitu?

Určite áno. Lacné kobercové trávniky (od 2,50€/m²) sú zväčša zasiate na jeseň a predávané na jar alebo naopak. Pestujú sa teda iba polovicu vegetačnej sezóny. Nemajú dostatočne vyvinutý koreňový systém, sú preto náchylnejšie na choroby a horšie sa zakoreňujú.

Kedy sa dá pokladať kobercový trávnik?

Trávnikové koberce sa dajú pokladať prakticky počas celého roka okrem mrazivých dní. Pri vysokých letných teplotách je ideálne, keď je na pozemku nainštalovaný závlahový systém.

Máme kopanú / vŕtanú studňu?

Jediný rozdiel je, pri kopanej studne ochraný obal čerpadla. V kopanej studne pri moderných čerpadlách vytvára vír, kotrý môže spôsobiť zhoretie čerpadla.

V studni je piesok

Tento problém sa dá v prijateľnej cene len eliminovať. Celkom odstrániť sa dá iba inštaláciou profi filtrov.Viac sa dočítate na našom blogu.

Automaticky spuštanie čerpadla

Dnes táto funkcia je samozrejmosťou. Na automatické spúšťanie čerpadla sa montuje tlakový spínač, ktorý funguje na princípe poklesu tlaku v potrubí.

Kde pracujeme?

Okres Bratislava
Čunovo, Devín, Devínska Nová Ves, Dúbravka, Jarovce, Karlova Ves, Lamač , Nové Mesto, Petržalka, Podunajské Biskupice, Rača, Rusovce, Ružinov, Staré Mesto, Vajnory, Vrakuňa, Záhorská Bystrica

Dunajská Streda
Báč, Bellova Ves, Blahová, Blatná na Ostrove, Čakany, Čenkovce, Dunajská Streda, Dunajský Klátov, Holice, Horná Potôň, Horný Bar, Hubice, Hviezdoslavov, Jahodná, Janíky, Kostolné Kračany, Kráľovičove Kračany, Kvetoslavov, Kyselica, Lehnice, Lúč na Ostrove, Macov, Mierovo, Michal na Ostrove, Nový Život, Oľdza, Orechová Potôň, Potônske Lúky, Rohovce, Sap, Šamorín, Štvrtok na Ostrove, Trnávka, Veľká Paka, Veľké Blahovo, Vieska, Vydrany, Zlaté Klasy

Okres Galanta
Abrahám, Čierna Voda, Čierny Brod, Dolná Streda, Dolné Saliby, Galanta, Gáň, Horné Saliby Hoste Jánovce Jelka Kajal Košúty Kráľov Brod Malá Mača Matúškovo Mostová Pusté Úľany Sereď Sládkovičovo Šalgočka Šintava Šoporňa Tomášikovo Topoľnica Váhovce Veľká Mača Veľké Úľany Veľký Grob, Vozokany, Zemianske Sady

Okres Malacky
Borinka, Gajary, Jablonové, Jakubov, Kostolište, Kuchyňa, Láb, Lozorno, Malacky, Malé Leváre, Marianka, Pernek, Plavecké Podhradie, Plavecký Mikuláš, Plavecký Štvrtok, Rohožník, Sološnica, Stupava, Studienka, Veľké Leváre, Vysoká pri Morave, Zohor

Okres Pezinok
Báhoň, Budmerice, Častá, Doľany, Dubová, Jablonec, Modra, Limbach, Pezinok, Píla, Slovenský Grob, Svätý Jur, Šenkvice, Štefanová, Viničné, Vinosady, Vištuk

Okres Senec
Bernolákovo, Blatné, Boldog, Čataj, Dunajská Lužná, Hamuliakovo, Hrubá Borša, Hrubý Šúr, Hurbanova Ves, Chorvátsky Grob, Igram, Ivanka pri Dunaji, Kalinkovo, Kaplna, Kostolná pri Dunaji, Kráľová pri Senci, Malinovo, Miloslavov, Most pri Bratislave, Nová Dedinka, Nový Svet, Reca, Rovinka, Senec, Tomášov, Tureň, Veľký Biel, Vlky, Zálesie

Okres Senica
Cerová, Hlboké, Hradište pod Vrátnom, Jablonica, Lakšárska Nová Ves, Osuské, Senica, Plavecký Peter, Prietrž, Prievaly

Okres Trnava
Biely Kostol, Bíňovce, Bohdanovce nad Trnavou, Boleráz, Borová, Brestovany, Bučany, Buková, Cífer, Dechtice, Dlhá, Dobrá Voda, Dolná Krupá, Dolné Dubové, Dolné Lovčice, Dolné Orešany, Horná Krupá, Horné Dubové, Horné Orešany, Hrnčiarovce nad Parnou, Jaslovské Bohunice, Kátlovce, Košolná, Križovany nad Dudváhom, Lošonec, Majcichov, Malženice, Naháč, Trnava, Opoj, Pavlice, Radošovce, Ružindol, Slovenská Nová Ves, Smolenice, Suchá nad Parnou, Šelpice, Špačince, Šúrovce, Trstín, Vlčkovce, Voderady, Zavar, Zeleneč, Zvončín

Čo na nás vravia klienti

Objednávka nezáveznej obhliadky