Naša záhrada Octopia.sk
Automatická závlaha Hunter
Šetrí Vám čas aj peňaženku.

Automatická závlaha

Naším cieľom je poskytovať všetkým zákazníkom komplexné služby. Jednou z najdôležitejších požiadaviek, najmä pre veľkú záhradu, je automatická závlaha. Automatická závlaha ušetrí množstvo času, pričom sa detailne postará o dostatočné zavlažovanie vášho pozemku. Preto je závlahový systém dnes jednou z moderných požiadaviek, ktoré majú majitelia domov a záhrad.

Ak má váš trávnik nedostatok vlhkosti, bude chradnúť a žltnúť. Celá záhrada sa tak môže veľmi ľahko zničiť, nehovoriac o tom, že sa vám nepodarí nič vypestovať. Každá rastlina, a predovšetkým trávnik, má svoje špecifické potreby, podľa ktorých je potrebné záhradu zalievať. Dôležitá je predovšetkým pravidelnosť a rovnomernosť závlahy.

Aby automatická závlaha správne fungovala, je potrebné ju vhodne navrhnúť. Starosť o návrh závlahy môžete nechať na nás. Závlahový systém vyžaduje tiež odbornú realizáciu pripraveného riešenia. Získané znalosti v tejto oblasti, dostatok skúseností a dôraz na každý detail sú zárukou poskytovania kvalitných služieb.

Naše práce vo videu

Načítavám video...

Čo vám vieme ponúknuť

Aký je postup prác?

Obhliadka na mieste realizácie

Inštalácia automatického závlahového systému nie je jednoduchá záležitosť. Aby bol váš systém úspešný a efektívny, je potrebné získať všetky potrebné informácie a podklady, ako napríklad zdroj vody, umiestnenie napájacieho zdroja elektriny, lokalizáciu riadiacich prvkov závlahy a presný plán plochy pozemku alebo projekt s precíznymi rozmermi. Ak tieto informácie nemáte k dispozícii, nebojte sa, naši odborníci vám radi pomôžu pripraviť podkladovú správu, ktorá zahŕňa zmeranie a zakreslenie plôch, premeranie možností vodného zdroja, identifikáciu zdroja elektrického prúdu a stanovenie umiestnenia riadiacich prvkov závlahovej a čerpacej techniky.

Návrh a vypracovanie cenovej ponuky

Radi by sme vám ponúkli presný návrh automatického závlahového systému značky Hunter. Návrh bude obsahovať presný rozpis potrebného materiálu a cenovú ponuku pre dodanie materiálu a práce. Ak budete mať akékoľvek ďalšie otázky, neváhajte nás kontaktovať. Po schválení návrhu sa dohodneme na termíne realizácie a my sa postaráme o kompletnú inštaláciu vašej automatickej závlahy.

Realizácia projektu

Po vypracovaní návrhu automatického závlahového systému na vašom pozemku, vyznačíme miesta pre umiestnenie ostrekovačov pomocou vlajok. Použijeme farebný sprej na označenie trasy potrubia závlahy a miest pre závlahové šachty, kde budú umiestnené elektromagnetické ventily. Potom začneme s vykopávaním drážok pre potrubie, ktoré budú mať hĺbku 30-35 cm. V závislosti od veľkosti pozemku budeme pracovať manuálne alebo strojovo. Následne inštalujeme čerpaciu techniku alebo sa pripojíme k určenému zdroju vody. Nakoniec rozmiestnime rozvody potrubia a pripojíme všetky komponenty pre správne fungovanie závlahového systému.

Odovzdanie projektu

Po dokončení prác na vašom projekte vám ho rádi odovzdáme a vy si ho môžete skontrolovať, aby ste sa mohli presvedčiť o jeho kvalite. Samozrejmosťou je aj vystavenie faktúry po ukončení prác, takže sa nemusíte o nič starať. Veríme, že spolu s nami dosiahnete výborné výsledky a budete s našimi službami spokojní.

Aký je postup pri realizácii automatickej závlahy.
Je tu len pár odpovedí, ale pokiaľ ste nenašli tu svoju, tak nás prosím kontaktujte. Radi vám odpovieme na vaše otázky.

Najčastejšie otázky ohľadom automatickej závlahy

Aký zdroj vody na automatickú závlahu?

Na automatickú závlahu je vhodný akýkoľvek zdroj vody. Pri niektorých postačia na záhradu 3 sekcie na zavlažovanie, pri menej výdatných zdrojoch vody budete potrebovať viac sekcií. Väčším problémom, ale riešiteľným, je piesok v studni, pri ktorom je potrebné počítať s o niečo drahším riešením kvôli filtrácii vody.

Ako dlho trvá realizácia automatickej závlahy?

Realizácia automatickej závlahy pre štandardnú záhradu nám trvá 1 až 3 dni. Presnejší odhad vám poskytneme až po obhliadke.

Riadiace jednotky

Existuje mnoho druhov riadiacich jednotiek, ale základné rozdelenie je podľa umiestnenia: vnútorné a vonkajšie. Vnútorná riadiaca jednotka je zvyčajne najlacnejšia, zatiaľ čo vonkajšia je najdrahšia. Sú k dispozícii rôzne typy riadiacich jednotiek, od základných modelov až po tie, ktoré umožňujú pripojenie automatickej závlahy k inteligentnému domu, napríklad Jabatron.

Elektrická prípojka

Závlaha sa dá vykonávať aj bez elektrickej energie, ale je výhodnejšie, ak je k dispozícii elektrický prúd 230 V pre riadiacu jednotku a elektroventily. V prípade potreby zabezpečíme spoľahlivého elektrikára. (Certifikáty si môžete pozrieť tu).

Koľko stojí automatická závlaha?

Cena automatickej závlahy závisí od veľkosti zavlažovanej plochy. Počet trysiek na meter štvorcový môže byť rôzny v závislosti od toho, či je zavlažovaná plocha rovná alebo členitá. Základná automatická závlaha s montážou sa pohybuje od 400 € (riadiaca jednotka, dažďový senzor, elektroventily, PE hadice, spojky). Cenu automatickej závlahy presnejšie určíme a vypracujeme bezplatnú cenovú ponuku na základe vašich požiadaviek, stačí nás kontaktovať.

Aké certifikáty vlastníme?

Naše certifikáty si môžete pozrieť v sekcii Certifikáty alebo kliknite sem.

Jarná a jeseňná údržba automatickej závlahy

Automatickú závlahu je potrebné pred zimou zazimovať, aby bola chránená pred mrazom. Na jar je dôležité skontrolovať trysky a vyčistiť ich.

Do akej hĺbky umiestňujete automatickú závlahu pri realizácii?

Automatickú závlahu umiestňujeme do hĺbky 30 cm.

Kde pracujeme?

Okres Bratislava
Čunovo, Devín, Devínska Nová Ves, Dúbravka, Jarovce, Karlova Ves, Lamač , Nové Mesto, Petržalka, Podunajské Biskupice, Rača, Rusovce, Ružinov, Staré Mesto, Vajnory, Vrakuňa, Záhorská Bystrica

Okres Dunajská Streda
Báč, Bellova Ves, Blahová, Blatná na Ostrove, Čakany, Čenkovce, Dunajská Streda, Dunajský Klátov, Holice, Horná Potôň, Horný Bar, Hubice, Hviezdoslavov, Jahodná, Janíky, Kostolné Kračany, Kráľovičove Kračany, Kvetoslavov, Kyselica, Lehnice, Lúč na Ostrove, Macov, Mierovo, Michal na Ostrove, Nový Život, Oľdza, Orechová Potôň, Potônske Lúky, Rohovce, Sap, Šamorín, Štvrtok na Ostrove, Trnávka, Veľká Paka, Veľké Blahovo, Vieska, Vydrany, Zlaté Klasy

Okres Galanta
Abrahám, Čierna Voda, Čierny Brod, Dolná Streda, Dolné Saliby, Galanta, Gáň, Horné Saliby Hoste Jánovce Jelka Kajal Košúty Kráľov Brod Malá Mača Matúškovo Mostová Pusté Úľany Sereď Sládkovičovo Šalgočka Šintava Šoporňa Tomášikovo Topoľnica Váhovce Veľká Mača Veľké Úľany Veľký Grob, Vozokany, Zemianske Sady

Okres Malacky
Borinka, Gajary, Jablonové, Jakubov, Kostolište, Kuchyňa, Láb, Lozorno, Malacky, Malé Leváre, Marianka, Pernek, Plavecké Podhradie, Plavecký Mikuláš, Plavecký Štvrtok, Rohožník, Sološnica, Stupava, Studienka, Veľké Leváre, Vysoká pri Morave, Zohor

Okres Pezinok
Báhoň, Budmerice, Častá, Doľany, Dubová, Jablonec, Modra, Limbach, Pezinok, Píla, Slovenský Grob, Svätý Jur, Šenkvice, Štefanová, Viničné, Vinosady, Vištuk

Okres Senec
Bernolákovo, Blatné, Boldog, Čataj, Dunajská Lužná, Hamuliakovo, Hrubá Borša, Hrubý Šúr, Hurbanova Ves, Chorvátsky Grob, Igram, Ivanka pri Dunaji, Kalinkovo, Kaplna, Kostolná pri Dunaji, Kráľová pri Senci, Malinovo, Miloslavov, Most pri Bratislave, Nová Dedinka, Nový Svet, Reca, Rovinka, Senec, Tomášov, Tureň, Veľký Biel, Vlky, Zálesie

Okres Senica
Cerová, Hlboké, Hradište pod Vrátnom, Jablonica, Lakšárska Nová Ves, Osuské, Senica, Plavecký Peter, Prietrž, Prievaly

Okres Trnava
Biely Kostol, Bíňovce, Bohdanovce nad Trnavou, Boleráz, Borová, Brestovany, Bučany, Buková, Cífer, Dechtice, Dlhá, Dobrá Voda, Dolná Krupá, Dolné Dubové, Dolné Lovčice, Dolné Orešany, Horná Krupá, Horné Dubové, Horné Orešany, Hrnčiarovce nad Parnou, Jaslovské Bohunice, Kátlovce, Košolná, Križovany nad Dudváhom, Lošonec, Majcichov, Malženice, Naháč, Trnava, Opoj, Pavlice, Radošovce, Ružindol, Slovenská Nová Ves, Smolenice, Suchá nad Parnou, Šelpice, Špačince, Šúrovce, Trstín, Vlčkovce, Voderady, Zavar, Zeleneč, Zvončín

Čo o nás
vravia klienti

Objednávka nezáväznej obhliadky a vypracovanie cenovej ponuky zadarmo

Ďakujeme, budeme Vás kontaktovať, aby sme sa dohodli na termíne obhliadky.

Prosím zadajte všetky povinné údaje.

Cenník / Cenová ponuka