Naša záhrada Octopia.sk
Pokládka kobercového trávnika
Zmení celu tvár záhrady

Kobercový trávnik

Ak by ste chceli mať krásny trávnik bez potreby jeho vysievania, zaobstarajte si predpestovaný trávnatý koberec. Kobercový trávnik vám ušetrí čas a energiu na pestovanie trávnika. Pokládka trávnika je odporúčaná predovšetkým do záhrad, kde je náročné vypestovať zeleň. Oceníte ju aj vtedy, ak máte malé deti, ktoré sa často budú hrať vonku.

Trávnaté koberce sú ideálnou voľbou pre milovníkov dokonalosti a praktických riešení. Sú jednoduché na údržbu a vyzerajú fantasticky! Aby váš výber dokonale zapadol do vašej záhrady, pomôžeme vám zorientovať sa v množstve typov trávnikov. Poradíme vám tiež pri konečnej voľbe, aby ste sa rozhodli pre trávnik, ktorý bude skutočne spĺňať vaše očakávania.

Naše práce na videu

Načítavám video...

Čo vám vieme ponúknuť

Aký je postup prác?

Obhliadka na mieste realizácie

Navštívime vás na mieste, kde chcete položiť trávnik, a spoločne si premeriame plochu a prejdeme technickými detailmi, ako napríklad ohraničenie trávnika a kontrolu kvality pôdy pre položenie trávnika.

Návrh a vypracovanie cenovej ponuky

Do troch pracovných dní vám pošleme cenovú ponuku pre pokládku trávnika, ktorá bude obsahovať presný rozpis potrebného materiálu a cenovú ponuku pre dodanie materiálu a prác. Po odovzdaní cenovej ponuky na pokládku trávnika radi zodpovieme všetky vaše otázky. Samotná pokládka trávnika sa uskutoční po vypracovaní a schválení cenovej ponuky a dohodnutí termínu.

Realizácia projektu

Pri realizácii projektov sme vystavení vplyvu počasia. Ak nie je vhodné počasie, ako napríklad mokrá pôda, musíme projekt na pár dní odložiť, aby sme vám dokázali vyrovnať pozemok a kvalitne položiť trávnik. Pokládka trávnika je dôležitým krokom projektu, ktorý ovplyvňuje celkový vzhľad vašej záhrady. Preto sa snažíme, aby sme ju mohli uskutočniť čo najskôr po dodaní trávnika od dodávateľa, aby sme vám mohli poskytnúť kvalitnú službu a spokojnú záhradu.

Odovzdanie projektu

Po dokončení prác na vašom projekte vám ho radi odovzdáme a vy si ho môžete skontrolovať, aby ste sa mohli presvedčiť o jeho kvalite. Samozrejmosťou je aj vystavenie faktúry po ukončení prác, takže sa nemusíte o nič starať. Veríme, že spolu s nami dosiahnete výborné výsledky a budete s našimi službami spokojní.

Aký je postup pri realizácii kobercového trávnika
Je tu len pár odpovedí, ale pokiaľ ste nenašli tu svoju, tak prosím nás kontaktujte. Radi vám odpovieme na vaše otázky.

Najčastejšie otázky ohľadom pokládky trávnika

Ovplyvňuje cena kobercového trávnika jeho kvalitu?

Určite áno. Lacné kobercové trávniky (od 2,50€/m²) sú zväčša zasiate na jeseň a predávané na jar alebo naopak. Pestujú sa teda iba polovicu vegetačnej sezóny. Nemajú dostatočne vyvinutý koreňový systém, preto sú náchylnejšie na choroby a horšie sa zakoreňujú.

Kedy môžeme kobercový trávnik pokladať?

Kobercové trávniky môžeme pokladať prakticky počas celého roka, okrem mrazivých dní. Pri vysokých letných teplotách je ideálne, ak je na pozemku nainštalovaný závlahový systém.

Je potrebná špeciálna kosačka na kobercový trávnik?

Nie, postačí vám klasická benzínová alebo elektrická rotačná kosačka. Najlepšie však vyhovuje vretenová kosačka, hoci tá je cenovo najnáročnejšia.

Potrebuje kobercový trávnik automatickú závlahu?

Trávnik automatickú závlahu nevyžaduje. Treba však rátať s tým, že počas prvých týždňov, kým sa trávnik zakoreňuje, bude potrebovať časté a rovnomerné zavlažovanie.

Prečo častokrát vysychá trávnik pozdĺž chodníkov?

Stáva sa, že trávnik pozdĺž chodníkov vysychá aj napriek použitiu automatickej závlahy. Väčšina firiem, ktoré realizujú spevnené plochy (napríklad zámkové dlažby), nemá dostatočné znalosti. Pri betónovaní obrubníkov je dôležité, aby majstri nevytvorili príliš vysoký betón na strane, kde bude neskôr trávnik. Ideálne je, ak zostane minimálne 10 až 15 cm priestoru pre zem. V opačnom prípade sa v horúce dni betón tak nahreje, že trávnik vysychá.

Kde pracujeme?

Okres Bratislava
Čunovo, Devín, Devínska Nová Ves, Dúbravka, Jarovce, Karlova Ves, Lamač , Nové Mesto, Petržalka, Podunajské Biskupice, Rača, Rusovce, Ružinov, Staré Mesto, Vajnory, Vrakuňa, Záhorská Bystrica

Okres Dunajská Streda
Báč, Bellova Ves, Blahová, Blatná na Ostrove, Čakany, Čenkovce, Dunajská Streda, Dunajský Klátov, Holice, Horná Potôň, Horný Bar, Hubice, Hviezdoslavov, Jahodná, Janíky, Kostolné Kračany, Kráľovičove Kračany, Kvetoslavov, Kyselica, Lehnice, Lúč na Ostrove, Macov, Mierovo, Michal na Ostrove, Nový Život, Oľdza, Orechová Potôň, Potônske Lúky, Rohovce, Sap, Šamorín, Štvrtok na Ostrove, Trnávka, Veľká Paka, Veľké Blahovo, Vieska, Vydrany, Zlaté Klasy

Okres Galanta
Abrahám, Čierna Voda, Čierny Brod, Dolná Streda, Dolné Saliby, Galanta, Gáň, Horné Saliby Hoste Jánovce Jelka Kajal Košúty Kráľov Brod Malá Mača Matúškovo Mostová Pusté Úľany Sereď Sládkovičovo Šalgočka Šintava Šoporňa Tomášikovo Topoľnica Váhovce Veľká Mača Veľké Úľany Veľký Grob, Vozokany, Zemianske Sady

Okres Malacky
Borinka, Gajary, Jablonové, Jakubov, Kostolište, Kuchyňa, Láb, Lozorno, Malacky, Malé Leváre, Marianka, Pernek, Plavecké Podhradie, Plavecký Mikuláš, Plavecký Štvrtok, Rohožník, Sološnica, Stupava, Studienka, Veľké Leváre, Vysoká pri Morave, Zohor

Okres Pezinok
Báhoň, Budmerice, Častá, Doľany, Dubová, Jablonec, Modra, Limbach, Pezinok, Píla, Slovenský Grob, Svätý Jur, Šenkvice, Štefanová, Viničné, Vinosady, Vištuk

Okres Senec
Bernolákovo, Blatné, Boldog, Čataj, Dunajská Lužná, Hamuliakovo, Hrubá Borša, Hrubý Šúr, Hurbanova Ves, Chorvátsky Grob, Igram, Ivanka pri Dunaji, Kalinkovo, Kaplna, Kostolná pri Dunaji, Kráľová pri Senci, Malinovo, Miloslavov, Most pri Bratislave, Nová Dedinka, Nový Svet, Reca, Rovinka, Senec, Tomášov, Tureň, Veľký Biel, Vlky, Zálesie

Okres Senica
Cerová, Hlboké, Hradište pod Vrátnom, Jablonica, Lakšárska Nová Ves, Osuské, Senica, Plavecký Peter, Prietrž, Prievaly

Okres Trnava
Biely Kostol, Bíňovce, Bohdanovce nad Trnavou, Boleráz, Borová, Brestovany, Bučany, Buková, Cífer, Dechtice, Dlhá, Dobrá Voda, Dolná Krupá, Dolné Dubové, Dolné Lovčice, Dolné Orešany, Horná Krupá, Horné Dubové, Horné Orešany, Hrnčiarovce nad Parnou, Jaslovské Bohunice, Kátlovce, Košolná, Križovany nad Dudváhom, Lošonec, Majcichov, Malženice, Naháč, Trnava, Opoj, Pavlice, Radošovce, Ružindol, Slovenská Nová Ves, Smolenice, Suchá nad Parnou, Šelpice, Špačince, Šúrovce, Trstín, Vlčkovce, Voderady, Zavar, Zeleneč, Zvončín

Čo o nás
vravia klienti

Objednajte si nezáväznú obhliadku a
vypracovanie cenovej ponuky zdarma.

Ďakujeme, budeme Vás kontaktovať, aby sme sa dohodli na termíne obhliadky.

Prosím zadajte všetky povinné údaje.

Cenník / Cenová ponuka