Naša záhrada Octopia.sk
Údržba areálov
Spravíme všetko pre Vaše pohodlie

Údržba areálov

Radi by sme vám predstavili naše služby zamerané na údržbu a čistenie exteriérových priestorov. Sme odborníci v oblasti letnej a zimnej údržby, ako aj čistiacej a upratovacej práci pre vonkajšie priestory.

Naši odborníci sú vyškolení aj v oblasti rezu a výrubu stromov a tak zabezpečujeme bezpečnosť a estetický vzhľad prostredia. Ďalej poskytujeme likvidáciu biologického odpadu a zabezpečujeme čistotu parkovísk a firemných areálov od nečistôt.

V zimných mesiacoch sme tu pre vás s našou zimnou údržbou, ktorá zahŕňa strojové a ručné odhŕňanie snehu, posypovanie komunikácií a odvoz snehu. Naši pracovníci sú vybavení najmodernejšou technikou, aby bolo prostredie vždy bezpečné a prístupné.

Naše práce na videu

Načítavám video...

Čo vám vieme ponúknuť

Aký je postup prác?

Obhliadka na mieste údržby

Pri prehliadke areálu spolu prejdeme celým priestorom a vypočujeme vaše špecifické požiadavky. Každý areál má jedinečné potreby, napríklad niektoré disponujú vlastnými parkoviskami, kde je potrebná starostlivosť o stromy a kríky.

Návrh a vypracovanie cenovej ponuky

Po obhliadke vám poskytneme cenovú ponuku do 14 dní. V nej detailne rozpíšeme všetky položky, aby ste mali jasný prehľad o tom, čo zahrňuje celková cena.

Podpis zmluvy

Po schválení cenovej ponuky z vašej strany nasledujúcim krokom bude podpísanie zmluvy o údržbe areálu. Po uzavretí zmluvy začneme pracovať priamo u vás v areáli.

Servis objektu

Zabezpečujeme pravidelnú údržbu areálu v súlade so všetkými dohodnutými špecifikáciami uvedenými v zmluve. Platby za poskytované služby sú vykonávané mesačne, s termínom úhrady do 7 dní od vystavenia faktúry.

Aký je postup pri údržbe areálov.
Je tu len pár odpovedí, ale pokiaľ ste nenašli tu svoju, tak prosím, kontaktujte nás. Radi vám odpovieme na vaše otázky.

Zodpovieme vaše otázky ohľadom údržby areálov - najčastejšie otázky

Aký zdroj vody na automatickú závlahu?

Na automatickú závlahu je vhodný akýkoľvek zdroj vody. Pri niektorých postačia na záhradu 3 sekcie na zavlažovanie, pri menej výdatných zdrojoch vody budete potrebovať viac sekcií. Väčším problémom, ale riešiteľným, je piesok v studni, pri ktorom je potrebné počítať s o niečo drahším riešením kvôli filtrácii vody.

Ako dlho trvá realizácia automatickej závlahy?

Realizácia automatickej závlahy pre štandardnú záhradu nám trvá 1 až 3 dni. Presnejší odhad vám poskytneme až po obhliadke.

Riadiace jednotky

Existuje mnoho druhov riadiacich jednotiek, ale základné rozdelenie je podľa umiestnenia: vnútorné a vonkajšie. Vnútorná riadiaca jednotka je zvyčajne najlacnejšia, zatiaľ čo vonkajšia je najdrahšia. Sú k dispozícii rôzne typy riadiacich jednotiek, od základných modelov až po tie, ktoré umožňujú pripojenie automatickej závlahy k inteligentnému domu, napríklad Jabatron.

Elektrická prípojka

Závlaha sa dá vykonávať aj bez elektrickej energie, ale je výhodnejšie, ak je k dispozícii elektrický prúd 230 V pre riadiacu jednotku a elektroventily. V prípade potreby zabezpečíme spoľahlivého elektrikára. (Certifikáty si môžete pozrieť tu).

Koľko stojí automatická závlaha?

Cena automatickej závlahy závisí od veľkosti zavlažovanej plochy. Počet trysiek na meter štvorcový môže byť rôzny v závislosti od toho, či je zavlažovaná plocha rovná alebo členitá. Základná automatická závlaha s montážou sa pohybuje od 400 € (riadiaca jednotka, dažďový senzor, elektroventily, PE hadice, spojky). Cenu automatickej závlahy presnejšie určíme a vypracujeme bezplatnú cenovú ponuku na základe vašich požiadaviek, stačí nás kontaktovať.

Aké certifikáty vlastníme?

Naše certifikáty si môžete pozrieť v sekcii Certifikáty alebo kliknite sem.

Jarná a jeseňná údržba automatickej závlahy

Automatickú závlahu je potrebné pred zimou zazimovať, aby bola chránená pred mrazom. Na jar je dôležité skontrolovať trysky a vyčistiť ich.

Do akej hĺbky umiestňujete automatickú závlahu pri realizácii?

Automatickú závlahu umiestňujeme do hĺbky 30 cm.

V studni je piesok

TTento problém sa dá eliminovať za prijateľnú cenu len inštaláciou profesionálnych filtrov. Viac informácií nájdete na našom blogu.

Automatické spúšťanie čerpadla

Dnes je táto funkcia samozrejmosťou. Na automatické spustenie čerpadla sa montuje tlakový spínač, ktorý funguje na princípe poklesu tlaku v potrubí.

Kde pracujeme?

Okres Bratislava
Čunovo, Devín, Devínska Nová Ves, Dúbravka, Jarovce, Karlova Ves, Lamač , Nové Mesto, Petržalka, Podunajské Biskupice, Rača, Rusovce, Ružinov, Staré Mesto, Vajnory, Vrakuňa, Záhorská Bystrica

Okres Dunajská Streda
Báč, Bellova Ves, Blahová, Blatná na Ostrove, Čakany, Čenkovce, Dunajská Streda, Dunajský Klátov, Holice, Horná Potôň, Horný Bar, Hubice, Hviezdoslavov, Jahodná, Janíky, Kostolné Kračany, Kráľovičove Kračany, Kvetoslavov, Kyselica, Lehnice, Lúč na Ostrove, Macov, Mierovo, Michal na Ostrove, Nový Život, Oľdza, Orechová Potôň, Potônske Lúky, Rohovce, Sap, Šamorín, Štvrtok na Ostrove, Trnávka, Veľká Paka, Veľké Blahovo, Vieska, Vydrany, Zlaté Klasy

Okres Galanta
Abrahám, Čierna Voda, Čierny Brod, Dolná Streda, Dolné Saliby, Galanta, Gáň, Horné Saliby Hoste Jánovce Jelka Kajal Košúty Kráľov Brod Malá Mača Matúškovo Mostová Pusté Úľany Sereď Sládkovičovo Šalgočka Šintava Šoporňa Tomášikovo Topoľnica Váhovce Veľká Mača Veľké Úľany Veľký Grob, Vozokany, Zemianske Sady

Okres Malacky
Borinka, Gajary, Jablonové, Jakubov, Kostolište, Kuchyňa, Láb, Lozorno, Malacky, Malé Leváre, Marianka, Pernek, Plavecké Podhradie, Plavecký Mikuláš, Plavecký Štvrtok, Rohožník, Sološnica, Stupava, Studienka, Veľké Leváre, Vysoká pri Morave, Zohor

Okres Pezinok
Báhoň, Budmerice, Častá, Doľany, Dubová, Jablonec, Modra, Limbach, Pezinok, Píla, Slovenský Grob, Svätý Jur, Šenkvice, Štefanová, Viničné, Vinosady, Vištuk

Okres Senec
Bernolákovo, Blatné, Boldog, Čataj, Dunajská Lužná, Hamuliakovo, Hrubá Borša, Hrubý Šúr, Hurbanova Ves, Chorvátsky Grob, Igram, Ivanka pri Dunaji, Kalinkovo, Kaplna, Kostolná pri Dunaji, Kráľová pri Senci, Malinovo, Miloslavov, Most pri Bratislave, Nová Dedinka, Nový Svet, Reca, Rovinka, Senec, Tomášov, Tureň, Veľký Biel, Vlky, Zálesie

Okres Senica
Cerová, Hlboké, Hradište pod Vrátnom, Jablonica, Lakšárska Nová Ves, Osuské, Senica, Plavecký Peter, Prietrž, Prievaly

Okres Trnava
Biely Kostol, Bíňovce, Bohdanovce nad Trnavou, Boleráz, Borová, Brestovany, Bučany, Buková, Cífer, Dechtice, Dlhá, Dobrá Voda, Dolná Krupá, Dolné Dubové, Dolné Lovčice, Dolné Orešany, Horná Krupá, Horné Dubové, Horné Orešany, Hrnčiarovce nad Parnou, Jaslovské Bohunice, Kátlovce, Košolná, Križovany nad Dudváhom, Lošonec, Majcichov, Malženice, Naháč, Trnava, Opoj, Pavlice, Radošovce, Ružindol, Slovenská Nová Ves, Smolenice, Suchá nad Parnou, Šelpice, Špačince, Šúrovce, Trstín, Vlčkovce, Voderady, Zavar, Zeleneč, Zvončín

Čo o nás
vravia klienti

Objednávka nezáväznej obhliadky a vypracovanie cenovej ponuky zadarmo

Ďakujeme, budeme Vás kontaktovať, aby sme sa dohodli na termíne obhliadky.

Prosím zadajte všetky povinné údaje.

Cenník / Cenová ponuka