Naša záhrada Octopia.sk
Verejné priestranstvo
Verejný priestor je pre všetkých.

Realizácia verejných priestorov

V posledných rokoch sme v mnohých mestách a obciach svedkami vzrastajúcej pozornosti venovanej obnove verejných priestranstiev. Naším cieľom je vytvoriť prostredie, ktoré bude nielen esteticky príjemné, ale aj funkčné a prispôsobené potrebám komunity. Investujeme do realizácie nových parkov, námestí a detských ihrísk s dôrazom na ich dostupnosť a bezpečnosť.

Tieto priestory slúžia nielen na oddych a rekreáciu, ale aj na posilňovanie sociálneho pôsobenia medzi obyvateľmi. Snažíme sa vytvoriť miesta, ktoré podporujú spoločenskú interakciu a zároveň sú prístupné pre všetky vekové skupiny. Vytvárame také verejné priestranstvá, ktoré nechávajú priestor pre kultúrny a spoločenský život, prispievajú k posilňovaniu lokálnej identity a zvyšujú atraktivitu daného sídla. Súčasný trend smeruje k inkluzívnym riešeniam, ktoré zohľadňujú potreby rôznych skupín obyvateľov, vrátane detí, seniorov a ľudí s obmedzenou pohyblivosťou. Týmto spôsobom prispievame k lepšiemu kvalitnému životu v našich mestách a obciach a zároveň vytvárame prostredie, ktoré je atraktívne pre návštevníkov a môže podporiť rozvoj cestovného ruchu.

Naše práce na videu

Načítavám video...

Čo Vám vieme ponúknuť

Aký je postup prác?

Obhliadka na mieste realizácie

Pri obhliadke na mieste realizácie nového parku alebo iného verejného priestranstva si detailne špecifikujeme Vaše požiadavky a prechádzame inžinierske siete a ďalšie charakteristiky pozemku.

Návrh a vypracovanie cenovej ponuky

Ak už máte návrh, radi vám pripravíme cenovú ponuku pre váš projekt. Ak však nemáte ešte hotový návrh, s radosťou ho pre vás vypracujeme spolu s cenovou ponukou.

Realizácia projektu

Po podpise zmluvy sa ihneď pustíme do realizácie vášho projektu. Každý projekt je jedinečný, a preto sa doba realizácie odvíja od jeho náročnosti a špecifík.

Odovzdanie projektu

Po úspešnom odovzdaní projektu Vám za3leme faktúru. S radosťou sa zaväzujeme k pravidelnej údržbe, zabezpečujúc dlhodobú spoľahlivosť a optimálnu funkčnosť verejného priestoru.

Aký je postup pri realizácii verejného priestranstva.
Je tu len pár odpovedí, ale pokiaľ ste nenašli tu svoju, prosím, kontaktujte nás. Radi Vám odpovieme na Vaše otázky.

Najčastejšie otázky ohľadom verejného priestranstva

Elektroinštalácia

Pri záhrade na kľúč odporúčame zákazníkom spraviť vonkajší rozvod elektrickej energie. Vytiahneme vám elektrické káble z rozvádzača v dome alebo priamo z hodín. Presný spôsob prevedenia prác vieme povedať až po obhliadke. Dbáme pri tom, aby sme čo najmenej zasiahli napríklad do fasády. Pri vytiahnutí elektrického kábla z hodín musíte rátať s cenou pre Západoslovenskú distribučnú za znovu zaplombovanie (cena 30€ v roku 2021).

Oplotenie pozemku

Zabezpečíme pre vás oplotenie pozemku. Naším dodávateľom materiálu je Martinec M+M (kalkulačka na materiál). Každé mesto/dedina má svoje VZN a upravuje povolenú výšku plotu.

Stavebné práce

Časť stavebných prác vám dokážeme zabezpečiť sami, pri zložitejších projektoch spolupracujeme s overenými stavebnými firmami. Presné informácie vám poskytneme až po obhliadke.

Ako dlho trvá realizácia automatickej závlahy?

Realizácia automatickej závlahy pre štandardnú záhradu nám trvá 1 až 3 dni. Presnejší odhad vám poskytneme až po obhliadke.

Ovplyvňuje cena kobercového trávnika jeho kvalitu?

Určite áno. Lacné kobercové trávniky (od 2,50€/m²) sú zväčša zasiate na jeseň a predávané na jar alebo naopak. Pestujú sa teda iba polovicu vegetačnej sezóny. Nemajú dostatočne vyvinutý koreňový systém, preto sú náchylnejšie na choroby a horšie sa zakoreňujú.

Máme kopanú / vŕtanú studňu?

Jediný rozdiel spočíva v ochrannom obale čerpadla pri kopanej studni. V kopanej studni s modernými čerpadlami vytvára vír, ktorý môže spôsobiť poškodenie čerpadla.

Elektrická prípojka

Závlaha sa dá vykonávať aj bez elektrickej energie, ale je výhodnejšie, ak je k dispozícii elektrický prúd 230 V pre riadiacu jednotku a elektroventily. V prípade potreby zabezpečíme spoľahlivého elektrikára. (Certifikáty si môžete pozrieť tu).

Aké certifikáty vlastníme?

Naše certifikáty si môžete pozrieť v sekcii Certifikáty alebo kliknite sem.

Kedy môžeme kobercový trávnik pokladať?

Kobercové trávniky môžeme pokladať prakticky počas celého roka, okrem mrazivých dní. Pri vysokých letných teplotách je ideálne, ak je na pozemku nainštalovaný závlahový systém.

Prečo častokrát vysychá trávnik pozdĺž chodníkov?

Stáva sa, že trávnik pozdĺž chodníkov vysychá aj napriek použitiu automatickej závlahy. Väčšina firiem, ktoré realizujú spevnené plochy (napríklad zámkové dlažby), nemá dostatočné znalosti. Pri betónovaní obrubníkov je dôležité, aby majstri nevytvorili príliš vysoký betón na strane, kde bude neskôr trávnik. Ideálne je, ak zostane minimálne 10 až 15 cm priestoru pre zem. V opačnom prípade sa v horúce dni betón tak nahreje, že trávnik vysychá.

Kde pracujeme?

Okres Bratislava
Čunovo, Devín, Devínska Nová Ves, Dúbravka, Jarovce, Karlova Ves, Lamač , Nové Mesto, Petržalka, Podunajské Biskupice, Rača, Rusovce, Ružinov, Staré Mesto, Vajnory, Vrakuňa, Záhorská Bystrica

Okres Dunajská Streda
Báč, Bellova Ves, Blahová, Blatná na Ostrove, Čakany, Čenkovce, Dunajská Streda, Dunajský Klátov, Holice, Horná Potôň, Horný Bar, Hubice, Hviezdoslavov, Jahodná, Janíky, Kostolné Kračany, Kráľovičove Kračany, Kvetoslavov, Kyselica, Lehnice, Lúč na Ostrove, Macov, Mierovo, Michal na Ostrove, Nový Život, Oľdza, Orechová Potôň, Potônske Lúky, Rohovce, Sap, Šamorín, Štvrtok na Ostrove, Trnávka, Veľká Paka, Veľké Blahovo, Vieska, Vydrany, Zlaté Klasy

Okres Galanta
Abrahám, Čierna Voda, Čierny Brod, Dolná Streda, Dolné Saliby, Galanta, Gáň, Horné Saliby Hoste Jánovce Jelka Kajal Košúty Kráľov Brod Malá Mača Matúškovo Mostová Pusté Úľany Sereď Sládkovičovo Šalgočka Šintava Šoporňa Tomášikovo Topoľnica Váhovce Veľká Mača Veľké Úľany Veľký Grob, Vozokany, Zemianske Sady

Okres Malacky
Borinka, Gajary, Jablonové, Jakubov, Kostolište, Kuchyňa, Láb, Lozorno, Malacky, Malé Leváre, Marianka, Pernek, Plavecké Podhradie, Plavecký Mikuláš, Plavecký Štvrtok, Rohožník, Sološnica, Stupava, Studienka, Veľké Leváre, Vysoká pri Morave, Zohor

Okres Pezinok
Báhoň, Budmerice, Častá, Doľany, Dubová, Jablonec, Modra, Limbach, Pezinok, Píla, Slovenský Grob, Svätý Jur, Šenkvice, Štefanová, Viničné, Vinosady, Vištuk

Okres Senec
Bernolákovo, Blatné, Boldog, Čataj, Dunajská Lužná, Hamuliakovo, Hrubá Borša, Hrubý Šúr, Hurbanova Ves, Chorvátsky Grob, Igram, Ivanka pri Dunaji, Kalinkovo, Kaplna, Kostolná pri Dunaji, Kráľová pri Senci, Malinovo, Miloslavov, Most pri Bratislave, Nová Dedinka, Nový Svet, Reca, Rovinka, Senec, Tomášov, Tureň, Veľký Biel, Vlky, Zálesie

Okres Senica
Cerová, Hlboké, Hradište pod Vrátnom, Jablonica, Lakšárska Nová Ves, Osuské, Senica, Plavecký Peter, Prietrž, Prievaly

Okres Trnava
Biely Kostol, Bíňovce, Bohdanovce nad Trnavou, Boleráz, Borová, Brestovany, Bučany, Buková, Cífer, Dechtice, Dlhá, Dobrá Voda, Dolná Krupá, Dolné Dubové, Dolné Lovčice, Dolné Orešany, Horná Krupá, Horné Dubové, Horné Orešany, Hrnčiarovce nad Parnou, Jaslovské Bohunice, Kátlovce, Košolná, Križovany nad Dudváhom, Lošonec, Majcichov, Malženice, Naháč, Trnava, Opoj, Pavlice, Radošovce, Ružindol, Slovenská Nová Ves, Smolenice, Suchá nad Parnou, Šelpice, Špačince, Šúrovce, Trstín, Vlčkovce, Voderady, Zavar, Zeleneč, Zvončín

Čo o nás
vravia klienti

Objednávka nezáväznej obhliadky a vypracovanie cenovej ponuky zadarmo

Ďakujeme, budeme Vás kontaktovať, aby sme sa dohodli na termíne obhliadky.

Prosím zadajte všetky povinné údaje.

Cenník / Cenová ponuka