Naša záhrada Octopia.sk
Záhrada na kľúč - Octopia.sk
Spravíme Vám záhradu snov.

Záhrada na kľúč

Potrebujete navrhnúť novú záhradu alebo zmeniť vzhľad tej starej? Zatvorte oči a predstavte si, čo všetko by ste v nej chceli mať... Mali by ste v nej mať altánok, záhradné jazierko, ovocné stromy, kvetinové záhony aj detské ihrisko? O upravené okolie domu sa postaráme za vás. Stačí, ak nám predložíte svoje požiadavky.

Vieme, že každá záhrada si vyžaduje individuálnu pozornosť. Služba záhrada na kľúč preto zohľadňuje osobité potreby každého pozemku. Záhrada na kľúč zahŕňa obhliadku záhrady na mieste, prípravu návrhu aj jeho realizáciu. V každom kroku sme vám plne k dispozícii na zodpovedanie všetkých vašich otázok. Naším poslaním je realizovať záhradu, na ktorú bude krásny pohľad a naplní vaše požiadavky na funkčné prvky, dostatok tieňa či vodné plochy. Na vás bude len posadiť sa a užívať si hotovú záhradu na kľúč.

Naše práce na videu

Načítavám video...

Čo Vám vieme ponúknuť

Aký je postup prác?

Obhliadka na mieste realizácie

Navštívime Vás na pozemku v termíne, ktorý sa dohodneme počas telefonickej komunikácie alebo emailu. Počas obhliadky nám prezradíte Vaše predstavy o novej záhrade. Naši technici presne zamerajú Vašu záhradu, aby sme mohli vytvoriť 3D návrh záhrady, ak to bude potrebné. Ak je Vaša záhrada menšia, často nie je potrebný 3D návrh a naši technici Vám poradia a ukážu fotografie, ako by mohla vaša záhrada vyzerať, a spoločne sa dohodneme na vzhľade Vašej novej záhrady.

Návrh a vypracovanie cenovej ponuky

Navrhneme Vám 3D návrh záhrady do 2 týždňov po vymeraní záhrady. Ak máte presnú predstavu o tom, ako by mala vaša nová záhrada vyzerať, cenovú ponuku po zameraní dostanete do 3 dní. Cenová ponuka zahŕňa všetok materiál, ktorý bude použitý na vašej záhrade. Materiál je vybraný tak, aby bol kvalitný a trvanlivý, takže sa nemusíte obávať, že by bolo potrebné ho čoskoro meniť. Cenová ponuka Vám bude zaslaná e-mailom a rozhodnutie, či ju prijmete alebo nie, je na Vás. Ak by cena ponuky bola vyššia, ako ste očakávali, neváhajte a kontaktujte nás, určite nájdeme spôsob, ako ušetriť.

Realizácia projektu

Realizácia záhrady prebieha podľa presne stanoveného plánu, ktorý sme si s Vami predtým dohodli. Začíname zemnými prácami, ako odvoz zeminy alebo pridanie novej, vykopávacie práce atď. Ďalej sa postaráme o elektroinštaláciu, automatickú závlahu a všetko, čo potrebujeme ukryť pod zem. Tretia etapa zahŕňa tvorbu záhradných prvkov a vysadenie rastlín, ktoré zmenia vzhľad Vašej záhrady. Posledným krokom je položenie trávnika, ktorý úplne zmení vzhľad záhrady.

Odovzdanie projektu

Po dokončení prác na vašom projekte vám ho rádi odovzdáme a vy si ho môžete skontrolovať, aby ste sa mohli presvedčiť o jeho kvalite. Samozrejmosťou je aj vystavenie faktúry po ukončení prác, takže sa nemusíte o nič starať. Veríme, že spolu s nami dosiahnete výborné výsledky a budete s našimi službami spokojní.

Náš postup práce pri budovaný záhrady na kľúč
Je tu len pár odpovedí, ale pokiaľ ste nenašli svoju, prosím, kontaktujte nás. Radi Vám odpovieme na Vaše otázky.

Najčastejšie otázky ohľadom záhrady na kľúč

Stavebné povolenie

Na realizáciu záhrady nepotrebujete stavebné povolenie, pokiaľ nechcete, aby sme vám vyhotovili základovú dosku na altánok, záhradný domček alebo oplotenie záhrady. Na oplotenie záhrady v niektorých mestách/dedinách stačí ohlásenie. Každá mestská časť upravuje tieto zákony vo svojom VZN.

Elektroinštalácia

Pri záhrade na kľúč odporúčame zákazníkom spraviť vonkajší rozvod elektrickej energie. Vytiahneme vám elektrické káble z rozvádzača v dome alebo priamo z hodín. Presný spôsob prevedenia prác vieme povedať až po obhliadke. Dbáme pri tom, aby sme čo najmenej zasiahli napríklad do fasády. Pri vytiahnutí elektrického kábla z hodín musíte rátať s cenou pre Západoslovenskú distribučnú za znovu zaplombovanie (cena 30€ v roku 2021).

Oplotenie pozemku

Zabezpečíme pre vás oplotenie pozemku. Naším dodávateľom materiálu je Martinec M+M (kalkulačka na materiál). Každé mesto/dedina má svoje VZN a upravuje povolenú výšku plotu.

Stavebné práce

Časť stavebných prác vám dokážeme zabezpečiť sami, pri zložitejších projektoch spolupracujeme s overenými stavebnými firmami. Presné informácie vám poskytneme až po obhliadke.

Aký zdroj vody na automatickú závlahu?

Na automatickú závlahu je vhodný akýkoľvek zdroj vody. Pri niektorých postačia na záhradu 3 sekcie na zavlažovanie, pri menej výdatných zdrojoch vody budete potrebovať viac sekcií. Väčším problémom, ale riešiteľným, je piesok v studni, pri ktorom je potrebné počítať s o niečo drahším riešením kvôli filtrácii vody.

Ako dlho trvá realizácia automatickej závlahy?

Realizácia automatickej závlahy pre štandardnú záhradu nám trvá 1 až 3 dni. Presnejší odhad vám poskytneme až po obhliadke.

Ovplyvňuje cena kobercového trávnika jeho kvalitu?

Určite áno. Lacné kobercové trávniky (od 2,50€/m²) sú zväčša zasiate na jeseň a predávané na jar alebo naopak. Pestujú sa teda iba polovicu vegetačnej sezóny. Nemajú dostatočne vyvinutý koreňový systém, preto sú náchylnejšie na choroby a horšie sa zakoreňujú.

Kedy sa dá položiť kobercový trávnik?

Trávnikové koberce sa dajú pokladať prakticky počas celého roka, okrem mrazivých dní. Pri vysokých letných teplotách je ideálne, ak je na pozemku nainštalovaný závlahový systém.

Máme kopanú / vŕtanú studňu?

Jediný rozdiel spočíva v ochrannom obale čerpadla pri kopanej studni. V kopanej studni s modernými čerpadlami vytvára vír, ktorý môže spôsobiť poškodenie čerpadla.

V studni je piesok

TTento problém sa dá eliminovať za prijateľnú cenu len inštaláciou profesionálnych filtrov. Viac informácií nájdete na našom blogu.

Automatické spúšťanie čerpadla

Dnes je táto funkcia samozrejmosťou. Na automatické spustenie čerpadla sa montuje tlakový spínač, ktorý funguje na princípe poklesu tlaku v potrubí.

Kde pracujeme?

Okres Bratislava
Čunovo, Devín, Devínska Nová Ves, Dúbravka, Jarovce, Karlova Ves, Lamač , Nové Mesto, Petržalka, Podunajské Biskupice, Rača, Rusovce, Ružinov, Staré Mesto, Vajnory, Vrakuňa, Záhorská Bystrica

Okres Dunajská Streda
Báč, Bellova Ves, Blahová, Blatná na Ostrove, Čakany, Čenkovce, Dunajská Streda, Dunajský Klátov, Holice, Horná Potôň, Horný Bar, Hubice, Hviezdoslavov, Jahodná, Janíky, Kostolné Kračany, Kráľovičove Kračany, Kvetoslavov, Kyselica, Lehnice, Lúč na Ostrove, Macov, Mierovo, Michal na Ostrove, Nový Život, Oľdza, Orechová Potôň, Potônske Lúky, Rohovce, Sap, Šamorín, Štvrtok na Ostrove, Trnávka, Veľká Paka, Veľké Blahovo, Vieska, Vydrany, Zlaté Klasy

Okres Galanta
Abrahám, Čierna Voda, Čierny Brod, Dolná Streda, Dolné Saliby, Galanta, Gáň, Horné Saliby Hoste Jánovce Jelka Kajal Košúty Kráľov Brod Malá Mača Matúškovo Mostová Pusté Úľany Sereď Sládkovičovo Šalgočka Šintava Šoporňa Tomášikovo Topoľnica Váhovce Veľká Mača Veľké Úľany Veľký Grob, Vozokany, Zemianske Sady

Okres Malacky
Borinka, Gajary, Jablonové, Jakubov, Kostolište, Kuchyňa, Láb, Lozorno, Malacky, Malé Leváre, Marianka, Pernek, Plavecké Podhradie, Plavecký Mikuláš, Plavecký Štvrtok, Rohožník, Sološnica, Stupava, Studienka, Veľké Leváre, Vysoká pri Morave, Zohor

Okres Pezinok
Báhoň, Budmerice, Častá, Doľany, Dubová, Jablonec, Modra, Limbach, Pezinok, Píla, Slovenský Grob, Svätý Jur, Šenkvice, Štefanová, Viničné, Vinosady, Vištuk

Okres Senec
Bernolákovo, Blatné, Boldog, Čataj, Dunajská Lužná, Hamuliakovo, Hrubá Borša, Hrubý Šúr, Hurbanova Ves, Chorvátsky Grob, Igram, Ivanka pri Dunaji, Kalinkovo, Kaplna, Kostolná pri Dunaji, Kráľová pri Senci, Malinovo, Miloslavov, Most pri Bratislave, Nová Dedinka, Nový Svet, Reca, Rovinka, Senec, Tomášov, Tureň, Veľký Biel, Vlky, Zálesie

Okres Senica
Cerová, Hlboké, Hradište pod Vrátnom, Jablonica, Lakšárska Nová Ves, Osuské, Senica, Plavecký Peter, Prietrž, Prievaly

Okres Trnava
Biely Kostol, Bíňovce, Bohdanovce nad Trnavou, Boleráz, Borová, Brestovany, Bučany, Buková, Cífer, Dechtice, Dlhá, Dobrá Voda, Dolná Krupá, Dolné Dubové, Dolné Lovčice, Dolné Orešany, Horná Krupá, Horné Dubové, Horné Orešany, Hrnčiarovce nad Parnou, Jaslovské Bohunice, Kátlovce, Košolná, Križovany nad Dudváhom, Lošonec, Majcichov, Malženice, Naháč, Trnava, Opoj, Pavlice, Radošovce, Ružindol, Slovenská Nová Ves, Smolenice, Suchá nad Parnou, Šelpice, Špačince, Šúrovce, Trstín, Vlčkovce, Voderady, Zavar, Zeleneč, Zvončín

Čo o nás
vravia klienti

Objednajte si nezáväznú obhliadku
a vypracovanie cenovej ponuky zadarmo

Ďakujeme, budeme Vás kontaktovať, aby sme sa dohodli na termíne obhliadky.

Prosím zadajte všetky povinné údaje.

Cenník / Cenová ponuka