Čo je automatická závlaha a ako funguje

Čo je automatická závlaha a ako funguje

Ak máte dom a záhradu a investuje čas do jej zveľaďovania, je vhodné mať aj automatickú závlahu. Áno, na jednej strane predstavuje automatická závlaha istú dodatočnú investíciu do vašej záhrady, na strane druhej má však pre vás niekoľko nepostrádateľných výhod. Čo je automatická závlaha a ako funguje?

Je to vlastne systém, ktorý tvoria správne zapojené komponenty závlahy. Najčastejšie sa automatické závlahy inštalujú pod povrchom zeme pre verejné parky, ale čoraz častejšie sú aj súčasťou domov a ich záhrad. Samotné vybudovanie automatickej závlahy nie je také jednoduché. Aby bola naozaj funkčná, je potrebné je vybudovať odborne, preto to radšej nechajte na odborníka. Výhodou však je, že tento systém je takmer neviditeľné, avšak poskytne nepostrádateľnú výhodu pre vašu záhradu. Vôbec však neovplyvní jej vzhľad ani funkčnosť, ak je automatická závlaha budovaná pod povrchom trávnika. Ba práve naopak, pretože práve vďaka automatickej závlahe bude vyzerať váš trávnik či zákon naozaj skvelo. Pravidelné zavlažovanie je totiž jediný spôsob, ako zabezpečíte, že vaše rastliny a tráva budú dostávať pravidelnú a primeranú vlahu počas vašej prítomnosti aj neprítomnosti.

Aké sú najväčšie výhody automatickej závlahy?

  1. Automatická závlaha predovšetkým šetrí váš čas, ktorý by ste strávili staraním sa o vašu záhradu.
  2. Rastliny a trávnik dostanú vodu, ktorú potrebujú aj počas vašej neprítomnosti, pretože automatickú závlahu možno spúšťať aj automaticky.
  3. Dobre vybudovaná automatická závlaha dokáže šetriť náklady na elektrickú energiu a tiež optimalizovať náklady na vodu. Preto sa vám investícia do nej čoskoro vráti.
  4. Moderné inteligentné automatické závlahy disponujú tiež dažďovým senzorom, ktorý dokáže kontrolovať dážď a stav vlhkosti pôdy. Preto sa spustí len v prípade, kedy je to potrebné a tiež, kde je to potrebné.
  5. Závlahy sa dajú nastaviť na rôzne potreby rastlín a stromov.
  6. V neposlednom rade tiež závlaha zvyšuje hodnotu celého pozemku a predlžuje životnosť záhrady.

Ak teda uvažujete o vybudovaní automatickej záhrady, naozaj nie je nad čím váhať. Automatická závlaha dokáže navyše vytvoriť veľmi príjemnú mikroklímu celej záhrady a prispôsobí sa každému počasiu. Nechajte si však automatickú závlahu vybudovať profesionálnou firmou, ktorá vám pripraví návrh, osadenie až po správne zazimovanie.

Ak máte otazký ohladom automatickej závlahe vklude nás kontakujte

Kontakt