Automatická závlaha - Hunter

Automatická závlaha

Šetrí Vám čas aj penaženku

Naším cieľom je poskytovať všetkým zákazníkom komplexné služby. Jednou z najdôležitejších požiadaviek najmä pre veľkú záhradu je automatická závlaha. Automatická závlaha ušetrí množstvo času, pričom sa do detailu postarádostatok vody pre váš pozemok. Preto je závlahový systém dnes jednou z moderných požiadaviek, ktoré majú majitelia domov a záhrad.

Ak má váš trávnik nedostatok vlahy, bude chradnúť a žltnúť. Celá záhrada sa tak môže veľmi ľahko zničiť, nehovoriac o tom, že sa vám nepodarí nič vypestovať. Každá rastlina, a predovšetkým trávnik,má svoje špecifické potreby, podľa ktorých je potrebné záhradu zalievať. Dôležitá je predovšetkým pravidelnosť a rovnomernosť závlahy.

Aby automatická závlaha správne fungovala, je potrebné ju vhodne navrhnúť. Starosť o návrh závlahy môžete nechať na nás. Závlahový systém vyžaduje tiež o odbornú realizáciu pripraveného riešenia. Získané znalostiv tejto oblasti, dostatok skúseností a dôraz na každý detail, sú zárukou poskytovania kvalitných služieb.

Čo Vám vieme ponúknuť

Aký je postup prác?

Obhliadka na mieste realizácie

Inštalácia automatického závlahového systému nie je jednoduchá záležitosť. Aby bol váš systém úspešný a efektívny, je potrebné získať všetky potrebné informácie a podklady, ako napríklad zdroj vody, umiestnenie napájacieho zdroja elektriny, lokalizáciu riadiacich prvkov závlahy a presný plán plochy pozemku alebo projekt s precíznymi rozmermi. Ak tieto informácie nemáte k dispozícii, nebojte sa, naši odborníci vám radi pomôžu pripraviť podkladovú správu, ktorá zahŕňa zmeranie a zakreslenie plôch, premeranie možností vodného zdroja, identifikáciu zdroja elektrického prúdu a stanovenie umiestnenia riadiacich prvkov závlahovej a čerpacej techniky.

Návrh a vypracovanie cenovej ponuky

Radi by sme vám ponúkli presný návrh automatického závlahového systému značky Hunter. Návrh bude obsahovať presný rozpis potrebného materiálu a cenovú ponuku pre dodanie materiálu a práce. Ak budete mať akékoľvek ďalšie otázky, neváhajte nás kontaktovať. Po schválení návrhu sa dohodneme na termíne realizácie a my sa postaráme o kompletnú inštaláciu vašej automatické závlahy.

Realizácia projektu

Po vypracovaní návrhu automatického závlahového systému na vašom pozemku, vyznačíme miesta pre umiestnenie ostrekovačov pomocou vlajok. Použijeme farebný sprej na označenie trasy potrubia závlahy a miest pre závlahové šachty, kde budú umiestnené elektromagnetické ventily. Potom začneme s vykopávaním drážok pre potrubie, ktoré budú mať hĺbku 30-35 cm. V závislosti od veľkosti pozemku budeme pracovať manuálne alebo strojovo. Následne inštalujeme čerpaciu techniku alebo sa pripojíme k určenému zdroju vody. Nakoniec rozmiestnime rozvody potrubia a pripojíme všetky komponenty pre správne fungovanie závlahového systému.

Odovzdanie projektu

Po dokončení prác na vašom projekte vám ho rádi odovzdáme a vy si ho môžete skontrolovať, aby ste sa mohli presvedčiť o jeho kvalite. Samozrejmosťou je aj vystavenie faktúry po ukončení prác, takže sa nemusíte o nič starať. Veríme, že spolu s nami dosiahnete výborné výsledky a budete s našimi službami spokojní.

Automatická závlaha - postup prác

Najčastejšie otázky ohľadom automatickej závlahy

Je tu len pár odpoveďí, ale pokiaľ ste nenašli tu svoju tak prosím nás kontakujte. Radi Vám odpovieme na Vaše otázky.
Aký zdroj vody na automatickú závlahu?

Na automatickú závlahu bude vyhovovať každý zdroj vody. Pri niektorých postačia na zavlažovanie záhrady 3 sekcie, pri menej výdatných zdrojoch vody bude tých sekcií viac. Väčší problém, ktorý sa však dá riešiť, je piesok v studni. Pri tomto probléme treba rátať s o niečo drahším riešením kvôli potrebe filtrácie vody.

Ako dlho trvá realizácia automatickej závlahy?

Realizácia automatickej závlahy pre štandardnú záhradu trvá 1 až 3 dni. Presnejší odhad vám dokážeme povedať až po obhliadke

Radiacie jednotky

Riadiacich jednotiek je veľa druhov, ale základné rozdelenie je podľa umiestnenia: vnútorná a vonkajšia. Vnútorná riadiaca jednotka býva spravidla najlacnejšia, najdrahšia je vonkajšia. K dispozícii sú riadiace jednotkyod základných modelov až po jednotky, ktoré umožňujú napojiť automatickú závlahu na inteligentný dom, napr. Jabatron.

Elektrická prípojka

Závlaha sa dá vyhotoviť aj bez elektrickej energie. Výhodou však je, ak je pre riadiacu jednotku a elektro ventily k dispozícii prívod elektrického prúdu 230 V. V prípade potreby pre vás zabezpečíme spoľahlivého elektrikára. (Certifiká si možete pozrieť tu).

Koľko stojí automatická závlaha?

Cenu za automatickú závlahu Vám nevieme povedať od metra štvorcového zavlažovanej plochy. Počet trysiek na rovanký počet metrov štvorcových može byť rôzny závisito či máte zavlažovanú plochu rovnú, alebo členitú. Ale základ automatickej závlahy aj s montážou je od 400€ (Radiacia jednotka, daždový senzor, elektro ventily, PE hadice, spojky). Tak cena automatickej závlahy sa pohybuje od 400€ do niekoľko tisíc eur. Radi Vám vypracujeme cenovú ponuku zadarmo stači nás kontaktovať.

Aké certifikátky vlastníme?

Naše certifikátky si možete v sekcií Certifikáty, alebo kliknite sem.

Jarná a jesená údržba automatickej závlahy

Automatickú závlahu je nutné na zimu zazimovať, aby bola chránená pred mrazmi. Na jar je dôležité skontrolovať trysky a vyčistiť ich.

Do akej hĺbky umiestňujete automatickú závlahu pri realizácii?

Automatickú závlahu umiestňujeme do hĺbky 30 cm.

Kde pracujeme?

Okres Bratislava
Čunovo, Devín, Devínska Nová Ves, Dúbravka, Jarovce, Karlova Ves, Lamač , Nové Mesto, Petržalka, Podunajské Biskupice, Rača, Rusovce, Ružinov, Staré Mesto, Vajnory, Vrakuňa, Záhorská Bystrica

Dunajská Streda
Báč, Bellova Ves, Blahová, Blatná na Ostrove, Čakany, Čenkovce, Dunajská Streda, Dunajský Klátov, Holice, Horná Potôň, Horný Bar, Hubice, Hviezdoslavov, Jahodná, Janíky, Kostolné Kračany, Kráľovičove Kračany, Kvetoslavov, Kyselica, Lehnice, Lúč na Ostrove, Macov, Mierovo, Michal na Ostrove, Nový Život, Oľdza, Orechová Potôň, Potônske Lúky, Rohovce, Sap, Šamorín, Štvrtok na Ostrove, Trnávka, Veľká Paka, Veľké Blahovo, Vieska, Vydrany, Zlaté Klasy

Okres Galanta
Abrahám, Čierna Voda, Čierny Brod, Dolná Streda, Dolné Saliby, Galanta, Gáň, Horné Saliby Hoste Jánovce Jelka Kajal Košúty Kráľov Brod Malá Mača Matúškovo Mostová Pusté Úľany Sereď Sládkovičovo Šalgočka Šintava Šoporňa Tomášikovo Topoľnica Váhovce Veľká Mača Veľké Úľany Veľký Grob, Vozokany, Zemianske Sady

Okres Malacky
Borinka, Gajary, Jablonové, Jakubov, Kostolište, Kuchyňa, Láb, Lozorno, Malacky, Malé Leváre, Marianka, Pernek, Plavecké Podhradie, Plavecký Mikuláš, Plavecký Štvrtok, Rohožník, Sološnica, Stupava, Studienka, Veľké Leváre, Vysoká pri Morave, Zohor

Okres Pezinok
Báhoň, Budmerice, Častá, Doľany, Dubová, Jablonec, Modra, Limbach, Pezinok, Píla, Slovenský Grob, Svätý Jur, Šenkvice, Štefanová, Viničné, Vinosady, Vištuk

Okres Senec
Bernolákovo, Blatné, Boldog, Čataj, Dunajská Lužná, Hamuliakovo, Hrubá Borša, Hrubý Šúr, Hurbanova Ves, Chorvátsky Grob, Igram, Ivanka pri Dunaji, Kalinkovo, Kaplna, Kostolná pri Dunaji, Kráľová pri Senci, Malinovo, Miloslavov, Most pri Bratislave, Nová Dedinka, Nový Svet, Reca, Rovinka, Senec, Tomášov, Tureň, Veľký Biel, Vlky, Zálesie

Okres Senica
Cerová, Hlboké, Hradište pod Vrátnom, Jablonica, Lakšárska Nová Ves, Osuské, Senica, Plavecký Peter, Prietrž, Prievaly

Okres Trnava
Biely Kostol, Bíňovce, Bohdanovce nad Trnavou, Boleráz, Borová, Brestovany, Bučany, Buková, Cífer, Dechtice, Dlhá, Dobrá Voda, Dolná Krupá, Dolné Dubové, Dolné Lovčice, Dolné Orešany, Horná Krupá, Horné Dubové, Horné Orešany, Hrnčiarovce nad Parnou, Jaslovské Bohunice, Kátlovce, Košolná, Križovany nad Dudváhom, Lošonec, Majcichov, Malženice, Naháč, Trnava, Opoj, Pavlice, Radošovce, Ružindol, Slovenská Nová Ves, Smolenice, Suchá nad Parnou, Šelpice, Špačince, Šúrovce, Trstín, Vlčkovce, Voderady, Zavar, Zeleneč, Zvončín

Čo na nás vravia klienti

Objednávka nezáveznej obhliadky a vypracovanie cenovej ponuky zadarmo

Návrh a realizácia novej automatickej závlahy

Radi by sme vám poskytli cenník návrhu a montáže automatickej závlahy, každý projekt je však jedinečný a potrebuje iné množstvo materiálu. Ak chcete zistiť cenu novej automatickej závlahy, prosím kontaktujte nás. Cenová ponuka je zadarmo.

Jarné spustenie/zazimovanie automatickej závlahy

Min. cena za zazimovanie alebo spustenie závlahy je 30 €.

Každá sekcia je účtovaná samostatne v sume 10 € / sekcia.

Ak ste náš pravidelný zákazník, cena je 9 € / sekcia.

Možete využiť aj našu online kalkulačku na údržbu závlahy.

Údržba automatickej závlahy

Pri premiestnení trysky alebo oprave nefunkčnej automatickej závlahy je cena 25 € / hod za technika.

Cenová ponuka

Obhliadka a vypracovanie cenovej ponuky sú zadarmo. Ak máte záujem, prosím, kontakujte nás.

Cenník / Cenová ponuka