Pokládka kobercového trávnika

Kobercový trávnik

Zmení celu tvár záhrady

Ak by ste chceli mať krásny trávnik bez potreby jeho vysievania, zaobstarajte si predpestovaný trávnatý koberec. Kobercový trávnik vám ušetrí čas a energiu na pestovanie trávnika. Pokládka trávnika je odporúčaná predovšetkým do záhrad, kde je náročné vypestovať zeleň. Oceníte ju aj vtedy, ak máte malé deti, ktoré sa často budú hrať vonku.

Trávnaté koberce sú ideálnou voľbou pre milovníkov dokonalosti a praktických riešení. Sú jednoduché na údržbu a vyzerajú fantasticky!Aby vám váš výber dokonale zapasoval do vašej záhrady, pomôžeme vám zorientovať sa v množstve typov trávnikov.Poradíme vám tiež pri konečnej voľbe, aby ste sa rozhodli pre trávnik, ktorý bude skutočne spĺňať vaše očakávania.

Čo Vám vieme ponúknuť

Aký je postup prác?

Obhliadka na mieste realizácie

Navštívime vás na mieste, kde chcete položiť trávnik, a spoločne si premeriame plochu a prejdeme technickými detajlmi, ako napríklad ohraničenie trávnika a kontrolu kvality pôdy pre položenie trávnika.

Návrh a vypracovanie cenovej ponuky

Do troch pracovných dní vám pošleme cenovú ponuku pre pokládku trávnika, ktorá bude obsahovať presný rozpis potrebného materiálu a cenovú ponuku pre dodanie materiálu a prác. Po odovzdaní cenovej ponuky na pokládku trávnika, radi zodpovieme všetky vaše otázky. Samotná pokládka trávnika sa uskutoční po vypracovaní a schválení cenovej ponuky a dohodnutí termínu.

Realizácia projektu

Pri realizácii projektov sme vystavení vplyvom počasia. Ak nie je vhodné počasie, ako napríklad mokrá pôda, musíme projekt na pár dní odložiť, aby sme vám dokázali vyrovnať pozemok a kvalitne položiť trávnik. Pokládka trávnika je dôležitým krokom projektu, ktorý ovplyvňuje celkový vzhľad vašej záhrady. Preto sa snažíme, aby sme ju mohli uskutočniť čo najskôr po dodaní trávnika od dodávateľa, aby sme vám mohli poskytnúť kvalitnú službu a spokojnú záhradu.

Odovzdanie projektu

Po dokončení prác na vašom projekte vám ho rádi odovzdáme a vy si ho môžete skontrolovať, aby ste sa mohli presvedčiť o jeho kvalite. Samozrejmosťou je aj vystavenie faktúry po ukončení prác, takže sa nemusíte o nič starať. Veríme, že spolu s nami dosiahnete výborné výsledky a budete s našimi službami spokojní.

Kobercový trávnik už od 8€ / m2

Najčastejšie otázky ohľadom záhrade na kľúč

Je tu len pár odpoveďí, ale pokiaľ ste nenašli tu svoju tak prosím nás kontakujte. Radi Vám odpovieme na Vaše otázky.
Ovplyvňuje cena kobercového trávnika jeho kvalitu?

Určite áno, lacné kobercové trávniky (do 3.00 €/m²) sú zväčša zasiate na jeseň a predávané na jar alebo naopak. Pestujú sa teda iba polovicu vegetačnej sezóny. Nemajú dostatočne vyvinutý koreňový systém, sú preto náchylnejšie na choroby a horšie sa zakoreňujú.

Kedy môžeme kobercový trávnik pokladať?

Trávnikové koberce môžeme pokladať prakticky počas celého roka, okrem mrazivých dní. Pri vysokých letných teplotách je ideálne, ak je na pozemku nainštalovaný závlahový systém.

Je na kobercový trávnik potrebná špeciálna kosačka?

Nie, postačí vám klasická benzínová alebo elektrická rotačná kosačka. Najlepšia kosačka na trávnik je vretenová, tento typ je ale cenovo najviac náročný.

Potrebuje kobercový trávnik automatickú závlahu?

Trávnik nepotrebuje automatickú závlahu. Mali by ste ale počítať s tým, že počas prvých týždňov, kým sa trávnik zakorení, vyžaduje časté a rovnomerné zalievanie.

Prečo častokrát trávnik po obvode chodníkov vysychá?

Stáva sa, že trávnik pri chodníku vysychá, aj keď je zavlažovaný automatickou závlahou. Väčšina firiem, ktoré realizujú spevnené plochy (zámkové dlažby), nemajú potrebné znalosti. Pri betónovaní obrubníkov je potrebné majstrov usmerniť, aby nenavyšovali betón zbytočne vysoko zo strany, kde sa bude neskoršie nachádzať trávnik. Ideálne je, aby na zeminu zostalo minimálne 10 až 15 cm priestoru. V opačnom prípade sa v horúcich dňoch betón cez obrubník tak nahreje, že trávnik vysychá.

Kde pracujeme?

Okres Bratislava
Čunovo, Devín, Devínska Nová Ves, Dúbravka, Jarovce, Karlova Ves, Lamač , Nové Mesto, Petržalka, Podunajské Biskupice, Rača, Rusovce, Ružinov, Staré Mesto, Vajnory, Vrakuňa, Záhorská Bystrica

Dunajská Streda
Báč, Bellova Ves, Blahová, Blatná na Ostrove, Čakany, Čenkovce, Dunajská Streda, Dunajský Klátov, Holice, Horná Potôň, Horný Bar, Hubice, Hviezdoslavov, Jahodná, Janíky, Kostolné Kračany, Kráľovičove Kračany, Kvetoslavov, Kyselica, Lehnice, Lúč na Ostrove, Macov, Mierovo, Michal na Ostrove, Nový Život, Oľdza, Orechová Potôň, Potônske Lúky, Rohovce, Sap, Šamorín, Štvrtok na Ostrove, Trnávka, Veľká Paka, Veľké Blahovo, Vieska, Vydrany, Zlaté Klasy

Okres Galanta
Abrahám, Čierna Voda, Čierny Brod, Dolná Streda, Dolné Saliby, Galanta, Gáň, Horné Saliby Hoste Jánovce Jelka Kajal Košúty Kráľov Brod Malá Mača Matúškovo Mostová Pusté Úľany Sereď Sládkovičovo Šalgočka Šintava Šoporňa Tomášikovo Topoľnica Váhovce Veľká Mača Veľké Úľany Veľký Grob, Vozokany, Zemianske Sady

Okres Malacky
Borinka, Gajary, Jablonové, Jakubov, Kostolište, Kuchyňa, Láb, Lozorno, Malacky, Malé Leváre, Marianka, Pernek, Plavecké Podhradie, Plavecký Mikuláš, Plavecký Štvrtok, Rohožník, Sološnica, Stupava, Studienka, Veľké Leváre, Vysoká pri Morave, Zohor

Okres Pezinok
Báhoň, Budmerice, Častá, Doľany, Dubová, Jablonec, Modra, Limbach, Pezinok, Píla, Slovenský Grob, Svätý Jur, Šenkvice, Štefanová, Viničné, Vinosady, Vištuk

Okres Senec
Bernolákovo, Blatné, Boldog, Čataj, Dunajská Lužná, Hamuliakovo, Hrubá Borša, Hrubý Šúr, Hurbanova Ves, Chorvátsky Grob, Igram, Ivanka pri Dunaji, Kalinkovo, Kaplna, Kostolná pri Dunaji, Kráľová pri Senci, Malinovo, Miloslavov, Most pri Bratislave, Nová Dedinka, Nový Svet, Reca, Rovinka, Senec, Tomášov, Tureň, Veľký Biel, Vlky, Zálesie

Okres Senica
Cerová, Hlboké, Hradište pod Vrátnom, Jablonica, Lakšárska Nová Ves, Osuské, Senica, Plavecký Peter, Prietrž, Prievaly

Okres Trnava
Biely Kostol, Bíňovce, Bohdanovce nad Trnavou, Boleráz, Borová, Brestovany, Bučany, Buková, Cífer, Dechtice, Dlhá, Dobrá Voda, Dolná Krupá, Dolné Dubové, Dolné Lovčice, Dolné Orešany, Horná Krupá, Horné Dubové, Horné Orešany, Hrnčiarovce nad Parnou, Jaslovské Bohunice, Kátlovce, Košolná, Križovany nad Dudváhom, Lošonec, Majcichov, Malženice, Naháč, Trnava, Opoj, Pavlice, Radošovce, Ružindol, Slovenská Nová Ves, Smolenice, Suchá nad Parnou, Šelpice, Špačince, Šúrovce, Trstín, Vlčkovce, Voderady, Zavar, Zeleneč, Zvončín

Čo na nás vravia klienti

Objednávka nezáveznej obhliadky a vypracovanie cenovej ponuky zadarmo

Jarné spustenie/zazimovanie automatickej závlahy

Kobercový trávnik + pokládka trávnika od 8.00 € / m2.

Siaty trávnik od 1.15 € / m2 + semeno trávy.

Sieťka proti krtkovi + pokládka 1.20 € / m2.

Možete využiť aj našu online kalkulačku na údržbu závlahy.

Údržba automatickej závlahy

Cenu údržby vám môžeme určiť individuálne.

Cenová ponuka

Obhliadka a vypracovanie cenovej ponuky sú zadarmo. Ak máte záujem, prosím, kontakujte nás.

Orientačná online ponuka a objednávka kobercového trávnika

Ak by ste chceli vedieť, orientačnú cenu pokládky trávnika, môžete tak urobiť na našej online kalkulačke. Online kalkulačka na pokládku trávnika.

Cenník / Cenová ponuka