Záhrada na kľúč

Spravime Vám záhradu snov

Potrebujete navrhnúť novú záhradu alebo zmeniť vzhľad tej starej? Zatvorte oči a predstavte si, čo všetko by ste v nej chceli mať... Mal by v nej byť altánok, záhradné jazierko, ovocné stromy, kvetinové záhony aj detské ihrisko? O upravené okolie domu sa postaráme za vás. Stačí, ak nám predložíte svoje požiadavky.

Vieme, že každá záhrada si vyžaduje individuálnu pozornosť. Služba záhrada na kľúč preto zohľadňuje osobité potreby každého pozemku. Záhrada na kľúč zahŕňa obhliadku záhrady na mieste, prípravu návrhu aj jeho realizáciu. V každom kroku sme vám plne k dispozícii na zodpovedanie všetkých vašich otázok. Naším poslaním je realizovať záhradu, na ktorú bude krásny pohľad a naplní vaše požiadavky na funkčné prvky, dostatok tieňa či vodné plochy. Na vás bude len posadiť sa a užívať si hotovú záhradu na kľúč.

Záhrada na kľúč - Bratislava play_arrow
Záhrada na kľúč - Trnava play_arrow
Záhrada na Trnavu play_arrow
Návrh záhrady play_arrow

Čo Vám vieme ponúknuť?

square_foot

Návrh

Návrh záhrady vypracujeme na základe vašich predstáv, súčasťou príprav je tiež obhliadka pozemku. 3D návrh záhrady bude pripravený už do 2 týždňov.

construction

Montáž

Realizácia záhrady zahŕňa terénne úpravy, zakladanie trávnika, vytvorenie chodníkov, vysádzanie rastlín a drevín. Zabezpečíme tiež vybudovanie záhradného jazierka, osadenie okrasných a dekoračných prvkov.

engineering

Servis

Nemáte čas na starostlivosť o záhradu? O všetko sa postaráme za vás. Zabezpečíme kosenie trávnika, strihanie stromov aj novú výsadbu. Poskytujeme jednorazovú údržbu záhrady aj celoročnú starostlivosť.

Časté otázka FAQ

Je tu len pár odpoveďí, ale pokiaľ ste nenašli tu svoju tak prosím nás kontakujte. Radi Vám odpovieme na Vaše otázky.

Stavebné povolenie

Na realizáciu záhrady nepotrebujete stavebné povolenie pokiaľ nechcete, aby sme vám vyhotovili základovú dosku na altánok, záhradný domček alebo oplotenie záhrady. Na oplotenie záhrady v niektorých mestách/dedinách stačí ohláška. Každá mestská časť upravuje tieto zákony vo svojom VZN.

Elektroinštalácia

Pri záhrade na kľúč odporúčame zákazníkom spraviť vonkajší rozvod elektrickej energie. Vytiahneme vám elektrické káble z rozvádzača v dome alebo priamo z hodín. Presný spôsob prevedenia prác vieme povedať až po obhliadke. Dbáme pri tom, aby sme čo najmenej zasiahli napríklad do fasády. Pri vytiahnutí elektrického kábla z hodín musíte rátať s cenou pre Západoslovenskú distribučnú za znovu zaplombovanie (cena 30€ rok 2021).

Oplotenie pozemku

Zabezpečíme pre vás oplotenie pozemku. Naším dodávateľom materiálu je Martinec M+M (kalkulačka na materiál). Každé mesto / dedina má svoje VZN a upravuje povolenú výšku plotu.

Stavebné práce

Časť stavebných prác vám dokážeme zabezpečiť sami, pri zložitejších projektoch spolupracujeme s osvedčenými stavebnými firmami. Presné informácie vám podáme až po obhliadke.

Aký zdroj vody na automatickú závlahu?

Na automatickú závlahu je dobrý každý zdroj vody. Pri niektorých postačia na záhradu 3 sekcie na zavlažovanie, pri menej výdatných zdrojoch vody bude sekcií viac.Väčší problém, ale riešiteľný, je piesok v studni, pri ktorom je potrebné rátať o niečo drahším riešením kvôli filtrácii vody.

Ako dlho trvá realizácia automatickej závlahy?

Realizácia automatickej závlahy pre štandardnú záhradu nám trvá 1 až 3 dni. Presnejší odhad vám vieme povedať až po obhliadke.

Ovplyvňuje cena kobercového trávnika jeho kvalitu?

Určite áno. Lacné kobercové trávniky (od 2,50€/m²) sú zväčša zasiate na jeseň a predávané na jar alebo naopak. Pestujú sa teda iba polovicu vegetačnej sezóny. Nemajú dostatočne vyvinutý koreňový systém, sú preto náchylnejšie na choroby a horšie sa zakoreňujú.

Kedy sa dá pokladať kobercový trávnik?

Trávnikové koberce sa dajú pokladať prakticky počas celého roka okrem mrazivých dní. Pri vysokých letných teplotách je ideálne, keď je na pozemku nainštalovaný závlahový systém.

Máme kopanú / vŕtanú studňu?

Jediný rozdiel je, pri kopanej studne ochraný obal čerpadla. V kopanej studne pri moderných čerpadlách vytvára vír, kotrý môže spôsobiť zhoretie čerpadla.

V studni je piesok

Tento problém sa dá v prijateľnej cene len eliminovať. Celkom odstrániť sa dá iba inštaláciou profi filtrov.Viac sa dočítate na našom blogu.

Automaticky spuštanie čerpadla

Dnes táto funkcia je samozrejmosťou. Na automatické spúšťanie čerpadla sa montuje tlakový spínač, ktorý funguje na princípe poklesu tlaku v potrubí.

Cenník / Cenová ponuka

Návrh záhrady

Cena od 350 €.

Realizácia novej záhrady

Radi by sme vám poskytli detailný cenník, každý projekt je však jedinečný a potrebuje iné množstvo materiálu. Ak chcete zistiť cenu vašej novej záhrady, prosím kontaktujte nás. Cenová ponuka je zadarmo..

Údržba záhrady

Každá záhrada je iná, preto vám cenu dokážeme určiť až po konzultácii.

Cenová ponuka

Obhliadka a vypracovanie cenovej ponuky sú zadarmo. Ak máte záujem, prosím, kontakujte nás.

© Všetky práva vyhradené 2017

Octopia.sk - Záhrada na kľúč | Automatická závlaha ×